Класиране в групите и всички резултати от квалификациите в Европа

А. Франгов

Futbol-tv.com ви предлага всички резултати от играните днес квалификации за СП2010 в ЮАР, както и класирането в групите в Зона Европа:

6. Малта 4 /-11/ 0 т.

Албания постигна престижно 0:0 срещу Португалия като гост, като "шиптерите" играха с човек по-малко почти цяло полувреме. Унгария пък победи Малта с 1:0 като гост с гол на Шандор Торгеле.

6. Молдова 4 /-5/ 1 т.

Швейцария постигна престижна победа като гост на Гърция в Пирея. Алекс Фрей от дузпа и Нкуфо донесоха трите точки на Швейцария и върнаха отбора в битката за класиране от групата. Храбрите футболисти от Люксембург измъкнаха точка от Молдова и продължават с изсторическото си представяне на международно ниво. Израел пък изпусна питомното срещу Латвия и завърши 1:1 в Рига.

6. Сан Марино 3 /-8/ 0 т.

Словакия постигна феноменален обрат срещу Полша с два гола на звездата на Бохум Станислав Шештак, след като преди 85-та минута домакините губиха с 0:1. Чехия пък постигна първата си победа този квалификационен цикъл на Словения с 1:0, а Северна Ирландия разгроми Сан Марино с 4:0 в Белфаст.

6. Лихтенщайн 3 /-8/ 1 т.

Германия трудно излъга Уелс с 1:0 с гол на Пиотр Трошовски, а Русия постигна класическа победа над Финландия с 3:0. Руснаците вкараха само един от тези 3 гола обаче, дело на Аршавин в 88-та минута, след като Петри Пасанен и Лампи си вкараха автоголове и сами победиха отбора си.

6. Армения 4 /-11/ 0 т.

След драматичен обрат Испания стигна до победата при гостуването си на Белгия. Уесли Сонк откри още в 7-та минута за домакините, но Андрес Иниеста и Давид Вия в 88-та минута донесоха победата на "Ла Фурия" с 2:1. Така еврошампионите имат пълен актив от точки. Естноия пък спечели точка срещу Турция, като двата тима завършиха 0:0 в Талин. Босна и Херцеговина разгромиха с 4:1 Армения в Сараево.

6. Андора 4 /-11/ 0 т.

Англия очаквано победи Беларус като гост с 3:0. Стивън Джерард и Уеин Рууни на два пъти донесоха победата на "трите лъва". Хърватия размаза Андора в Загреб с 4:0.

6. Фарьойски о-ви 4 /-4/ 1 т.

Сърбия постигна много важна победа над Австрия с 3:1 като гост, а Литва победи минимално храбрият тим на Фарьоите с 1:0, които само преди 5 дена удържа 1:1 Австрия у дома.

6. Кипър 3 /-2/ 1 т.

В нашата Група 8 нещата се развиха трагично за българския национален отбор. Изключително срамното представяне на тима ни при равенството като гост на Грузия (0:0) кара феновете и отбора да губят надежда за бъдещето класиране на най-големия футболен форум. Нашите играха слабо, импотентно, и дори некъдърно, и само късмета и блестящите намеси на Георги Петков ни лишиха от по-голям срам. Така с три равенства (да, едното срещу лидера Италия) ще трябва да решава всичко в преките двубои с Ейре догодина. В другият мач от групата Черна Гора се представи престижно но загуби в Лече срещу световните шампиони от Италия с 1:2. И двата отбора играха много динамичен и красив футбол, като мача можеше да свърши в полза на който и да е от двата отбора.

Група 9:

1. Холандия 3 /+4/ 9 т.
2. Шотландия 3 /0/ 4 т.
3. Исландия 4 /-2/ 4 т.
4. Македония 3 /-1/ 3 т.
5. Норвегия 3 /-1/ 2 т.

Холандия продължава напред с пълен актив след победа над Норвегия като гост. Марк Ван Бомел донесе успеха за "оранж" в Осло, докато Исландия се справи и победи Македония в Рейкявик с 1:0.