Вижте кои отбори си осигуриха участие на Мондиал 2018

Полша си гарантира участие на световното първенство в Русия през 2018 година. Тази вечер “Дружина полска" победи с 4:2 като домакин Черна гора и спечели квалификационна Група “Е". В тази група втори остана Дания. “Червения динамит" завърши 1:1 у дома с Румъния.

Словакия се пребори за второто място в Група “F", където тимът на Англия вече си бе осигурил първото място. По-рано днес “Трите лъва" спечелиха с 1:0 протоколното си гостуване на Литва с гол от дузпа на Хари Кейн през първото полувреме. Словакия се разправи с Малта, записвайки класическа победа у дома с 3:0.

Eгипет пък стана 15-ия сигурен участник на световното първенство, след като победи в драматичен мач Конго с 2:1. “Фараоните" ще участват на световно първенство за първи път от 1990 година. Звездата на Ливърпул Мохамед Салах откри резултата в 63-ата минута. В 87-ата минута Арнолд Бука Муту бе точен за 1:1. В края на мача отново Мохамед Салах се разписа, след като бе точен от дузпа и се превърна в герой за своите.

Така Египет се присъедини към домакина Русия, Бразилия, Иран, Япония, Мексико, Белгия, Южна Корея, Саудитска Арабия, Германия, Англия, Испания, Нигерия, Полша и Коста Рика.