Сериозни съперници чакат Лугодорец, ЦСКА и Локо Пловдив в плейофите на ЛЕ


FUTBOL-TV

Сериозни съперници чакат Лугодорец, ЦСКА и Локо Пловдив в плейофите на ЛЕ

В понеделник (5 август) българският шампион Лудогорец ще разбере съперника си за плейофния кръг в турнира Лига Европа. Разградчани ще бъдат там ако преди това отстранят ТНС от Уелс в третия квалификационен кръг.

Отборите в шампионския поток са следните:

 
Шест отбора елиминирани от третия квалификационен кръг в Шампионска лига (поставени тимове), където двойките са следните:

ПАОК (Гърция) - Аякс (Холандия)
Клуж (Румъния) - Селтик (Шотландия)
Цървена звезда (Сърбия) - Копенхаген (Дания)
Динамо (Хърватия) - Ференцварош (Унгария)
Апоел (Кипър) - Карабах (Азербайджан)
Марибор (Словения) - Розенборг (Норвегия)

Както и победителите от 10-те двойки (като два отбора ще бъдат поставени спрямо коефициента):

Сараево (Босна и Херцеговина) - Бате Борисов (Беларус)
Макаби Тел Авив (Израел) - Судува (Литва)
Рига (Латвия) - ХИК Хелзинки (Финландия)
Слован Братислава (Словакия) - Дъндолк (Ирландия)
Шериф Тираспол (Молдова) - АИК (Швеция)
Астана (Казахстан) - Валета (Малта)
Дюделанж (Люксембург) - Номе Калиу (Естония)
Сутиеска Никшич (Черна гора) - Линфийлд (Северна Ирландия)
Арарат (Армения) - Сабуртало (Грузия)

Срещите ще се изиграят на 22 и 29 август.

Вече е ясно кои отбори дебнат ЦСКА и Локомотив Пловдив в плейофите на Лига Европа, ако двата български клуба успеят да преодолеят противниците си в третия квалификационен кръг - Заря Луганск и Страсбург. Информация в сайта на УЕФА показва, че "червените" и "смърфовете" ще са непоставени в последния кръг преди груповата фаза.

ЦСКА и Локо Пловдив ще срещнат евентуално в плейофите победител от двойките: 

Хаугсунд (Норвегия) - ПСВ (Холандия)
Фейенорд  (Холандия) - Динамо Тбилиси (Грузия)
Пюник (Армения) - Уулвърхамптън (Англия)
Люцерн (Швейцария) - Еспаньол (Испания)
Вадуц (Лихтенщайн) - Айнтрахт Франкфурт (Германия)
Брьондби (Дания) - Брага (Португалия)
ФКСБ (Румъния) - Млада Болеслав (Чехия)
Спарта Прага (Чехия) - Трабзонспор (Турция)
Антверп (Белгия) - Виктория Пилзен (Чехия)
АЕК Ларнака (Кипър) - Гент (Белгия) 
Легия (Полша) - Атромитос (Гърция)
Малмьо (Швеция) - Зрински (Босна и Херцеговина)
Партизан (Сърбия) - Малатияспор (Турция)

215