Интер е новият шампион на света

Т. Михайлов

Интер Милано победи с 3:0 Мазембе от Конго и спечели за трети път в своята история Междуконтиненталната купа. На финала в Абу Даби за първи път претендент за трофея бе тим от Африка. Мазембе обаче стана лесна плячка за европейския шампион. Стария континент вече води с 25:24 победи над Южна Америка, чийто представител Интернасионал отпадна на полуфинала.

Интер поведе още в 13-ата минута с гол на Горан Пандев, който бе изведен сам срещу вратаря на африканците Кадиаба и с удар в долния ъгъл не остави шанс на колоритняи страж. Само 4 минути по-късно стана ясно къде отива трофеят. Самуел Ето’о удвои с нисък удар в десняи ъгъл след хубав пробив на Пандев отдясно. До почивката Диего Милито направи невероятен пропуск останал сам срещу Кадиаба.

Втората част бе малко по-равностойна и тимът от Конго на свой ред опита да застраши вратата на Сезар. Реалната опасност бе само една и тя бе пропусната от Сунгулума. Милито пък отново не успя да спечели прекия двубой с Кадиаба. В 86-ата минута резервата Джонатан Биабиани оформи крайното 3:0 с нисък удар, останал очи в очи с вратаря.