Станаха известни 22 отбора, които се класираха за групите в ШЛ

Тази вечер станаха известни всички участници в Шампионска лига, които попаднаха в груповата фаза на турнира, избягвайки квалификациите. Последният такъв участник стана Андерлехт, който спечели шампионата на Белгия след победа над Локерен.

В списъка се оказаха шампионите на 12 страни, а също така 9 тима от шестте най-добри първенства на Европа: Англия, Испания, Германия (по 3 отбора), Италия, Португалия, Франция (по 2) и шампионите на Украйна, Русия, Холандия, Гърция,л Белгия и Швейцария, а също така и вицешампиона на Турция Галатасарай, който попадна на мястото на наказания Фенербахче.

Ето и 22-та отбора: Манчестър сити, Ливърпул, Челси, Атлетико, Барселона, Реал Мадрид. Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд, Шалке 04, Ювентус, Рома, Бенфика, Спортинг, ПСЖ, Монако, Шахтьор, ЦСКА Москва, Аякс, Олимпиакос, Галатасарай, Андерлехт, Базел.

Останалите десет отбора ще се определят чрез квалификационно сито.