Меси: Трябваше да страдаме

Аржентинският нападател Лионел Меси коментира победата в четвъртфиналния мач срещу Нидерландия.

"Голяма радост, щастие. Не трябваше да има продължения, нито изпълнение на дузпи. Трябваше да страдаме. Но ние продължаваме напред и това е страхотно“, заяви Меси за пресслужбата на аржентинския национален отбор.

Припомняме, че основното време и продълженията на мача завършиха наравно - 2:2. При дузпите аржентинците бяха по-силни - 4:3. Меси се разписа в редовното време на мача с гол от дузпа.

В полуфиналите на Световното първенство националният отбор на Аржентина ще се срещне с националния отбор на Хърватия, който преди това победи националния отбор на Бразилия. Останалите две четвъртфинални двойки ще включват Португалия срещу Мароко и Франция срещу Англия.