Мартинес: Това е за 45 милиона души

Вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес коментира победата в четвъртфиналния мач срещу Нидерландия.

"Първото нещо, което идва на ум, са емоциите. Това е за 45 милиона души. Възможността да дадете такава радост сега е най-приятното нещо. Ние сме на полуфиналите, защото имаме страст, имаме сърце. Ние сме вдъхновени, както и нашите фенове“, заяви Мартинес за пресслужбата на аржентинския национален отбор.

Припомняме, че основното време и продълженията на мача завършиха наравно - 2:2. При дузпите аржентинците бяха по-силни - 4:3. Меси се разписа в редовното време на мача с гол от дузпа.

В полуфиналите на Световното първенство националният отбор на Аржентина ще се срещне с националния отбор на Хърватия, който преди това победи националния отбор на Бразилия. Останалите две четвъртфинални двойки ще включват Португалия срещу Мароко и Франция срещу Англия.