Отново Ван Перси герой при победата над Евертън

Човекът във форма за Арсенал през годината отново бе в центъра на събитията при победата на Арсенал над Евертън с 1:0 в пореден кръг от Висшата лига на Англия. Той демонстрира добро самочувствие през целия мач, като бе в центъра на всичко по-интересно от страна на лондончани.

Евертън бе заложил на дефанзивната игра днес. През първото полувреме те се защитаваха много добре и не затрудняваха по никакъв начин вратата на Арсенал. Гостите за малко щяха да допуснат гол и то на няколко пъти, като затова Арсенал можеше да съжалява.

Всъщност Евертън се пропука чак в 70-ата минута, като Ван Перси вкара магически гол. Той го изпрати само на попадение зад рекорда на Тиери Анри за голове за една календарна година с Арсенал.