Ван Перси отново блести и в победата над Норич (видео)

В пореден кръг от Висшата лига на Англия Норич прие Арсенал и загуби с 2:1 от лондончани. Мачът предложи множество интересни моменти и към 30 голови положения бяха създадени днес. Безспорно над всички днес бе човекът в най-добра форма за 2011 година - Робин ван Перси. С над 30 гола в под 30 мача тази година, и сега той вкара на 2 пъти за победата на своите.

Мачът започна слабо за Арсенал - домакините от Норич вкараха още в 16-ата минута след нескопосано отиграване на Пер Мертезакер. Топката му бе отнета от Морисън в атака, който вкара топката зад Сченсни. След този гол инициативата пое Арсенал и изравни в 27-ата минута. Уолкът напредна по крилото и пусна топката по земя в наказателното поле. Ван Перси завърши от близо.

Отново той в 60-ата минута прехвърли вратаря с неудобния си десен крак за да оформи крайният резултат в тази среща. В 87-ата минута и Уолкът можеше да отбележи, но добрият му удар намери сглобката на вратата и напусна игра. В крайна сметка мачът завърши 2:1 за Арсенал.