Съндърланд с лекция за Стоук, Сити изпусна първите си точки

Отборът на Съндърланд изнесе футболна лекция на собствен терен за 4:0 срещу Стоук Сити в пореден кръг от Висшата лига на Англия. Същевременно Манчестър Сити изпусна първите си 2 точки от началото на кампанията, като гостувайки на Фулъм мачът завърши с резултат 2:2. Интересното тук бе, че "гражданите" поведоха с 2 гола рано в мача.

Съндърланд обаче не предаде инициативата на опонента си. В 5-ата минута още Тайтъс Брамбъл откри резултата. Последва натиск на домакините и автогол за 2:0. Крейг Гарднър отбеляза за 3:0 в 28-ата минута. Домакините си оставиха един гол за втората част. Реализира Ларсон в 59-ата минута.

В мач, игран по същото време днес Серхио Агуеро продължи с невероятната си форма за Манчестър Сити. Той вкара на два пъти за своите на гости на Фулъм. Това стана в 18-ата и 46-ата минути на мача, като след второто попадение обаче инициативата поде Фулъм и се върна в мача.

Домакините се върнаха в мача и взеха равенството благодарение на Боби Замора в 56-ата и Дани Мърфи в 75-ата минути.