Суонзи на крачка от Висшата лига

Л. Михайлов

Суонзи победи Нотингам Форест с 3:1 в реванш на плейофите за класиране във Висшата лига на Англия и след нулево равенство в първата среща продължи борбата за място в елита. "Лебедите" ще се изправят срещу победителя между Кардиф и Рединг във финален плейоф, с който ще бъде определен третият нов отбор в първия ешелон на Острова за идния сезон.

През първата част домакините от Уелс владееха инициативата и логично стигнаха до две попадения. Първо Стефан Доби откри в 28-ата минута след центриране на Леон Бритон в наказателното поле. Едва пет минути по-късно отново Доби удвои. Тези бързи два гола дойдоха като гръм от ясно небе за Нотингам, които не можаха да овладеят играта до почивката.

Въпреки това след подновяването на срещата гостите взеха нещата в свои ръце и създадоха няколко опасни ситуации. Така се стигна до 80-ата минута, когато Ърншоу върна надеждите на Нотингам Форест след извеждащ пас на Маджевски. Напрежението пред вратата на уелсците нарасна значително в последните минути, а кулминацията бе нацелената греда от Ърншоу във втората минута на продължението. Минута по-късно обаче Дарън Пратли оформи крайното 3:1 с изстрел зад центъра след като вратарят на гостите Камп бе останал противниковото наказателното поле при изпълнение на корнер.