Манчестър Сити защити титлата си във Висшата лига

Брайтън прие Манчестър Сити в срещата от последния тридесет и осми кръг на английската Висша лига. Днес на "АМЕКС Стейдиъм" домакините поведоха, но допуснаха обрат за 4:1, който доведе Пеп Гуардиола до прецедентна за клуба защита на титлата в Англия. Гуардиола става третият мениджър в историята със защита на титлата след сър Алекс Фъргюсън и Жозе Моуриньо.

В 27-ата минута Мъри откри резултата когато получи добра топка от корнер на първа греда и вкара през Едерсон за 1:0. Само след 80 секунди обаче Силва намери Агуеро в наказателното поле и той стреля през краката на вратаря за 1:1.

В 38-ата минута Марес намери Лапорте за добър удар с глава и 2:1. След почивката отново Марес впечатли в 63-ата минута, когато си отвори място за удар на дъгата и стреля далеч от вратаря за 3:1. Точка на спора сложи Гюндоган в 74-ата минута след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар за 4:1.

Сити завършва кампанията с 98 точки, 95 вкарани гола и само 23 допуснати.