Евертън унижи Манчестър Юнайтед (видео)

Евертън прие Манчестър Юнайтед в срещата от тридесет и четвъртия кръг на Висшата лига на Англия. Днес домакините от "Гудисън Парк" се разправиха с "червените дяволи" с 4:0 след изключителен футбол и множество създадени ситуации пред Давид де Хеа.

Срещата започна силно за домакините, и Ришарлисон имаше ранен шанс за гол, спасен от Де Хеа. В 13-ата минута обаче след силно хвърляне на тъч от Лука Дин топката достигна до Ришарлисон и той с ножичен удар успя да вкара за 1:0.

В 28-ата минута Сигурдсон оформи 2:0 след удар от далеч, когато защитниците на гостите се дръпнаха от него и му оставиха време и място да се подготви за добър удар.

Лука Дин вкара за 3:0 в 56-ата минута след една избита топка, като се възползва от купчината хора пред себе си, която пречеше на вратаря да вижда. В 64-ата минута резервата Тио Уолкът вкара през краката на Де Хеа за да довърши противника.

Първият точен удар за Юнайтед дойде в 85-ата минута, но Пикфорд се справи с него и срещата завърши при 4:0.