Салах носи рекорд и нова победа на Ливърпул (видео)

Ливърпул победи на гости на Кристъл Палас в срещата от поредния тридесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес на "Селхърст Парк" домакините поведоха чрез Лука Миливойевич, но голове от Садио Мане и Мохамед Салах доведоха до пълен обрат и заслужена победа на гостите с 2:1.

В 13-ата минута днес Кариус извърши нарушение срещу Уилфрид Заха за дузпа, която Миливойевич реализира за 1:0. До почивката Мане успя да вкара, но негов гол бе отменен поради засада в 30-ата минута.

В 49-ата минута Мане все пак се разписа когато завърши остро подаване по земя от Джеймс Милнър за 1:1. Последваха няколко силни положения за Кристъл Палас, които се оказаха фатални в 84-ата минута, когато Салах получи топка и овладя близо до вратата, стреляйки мощно за 2:1.

Така египтянинът с голове в 21 мача от Висшата лига изравни постижението на Робин ван Перси от 2012-13 и Кристиано Роналдо от 2007-08.

Освен това Салах повтори рекорда на Дидие Дрогба за най-много отбелязани попадения от африканец в рамките на един сезон в най-конкурентното и популярно първенство в света. Бившият футболист на Челси и Кот'Дивоар направи това през сезон 2009/10.  Благодарение на старанията на играча от националния отбор на Египет, Ливърпул излезе на второ място в класирането на Висшата лига на Англия.

Кристъл Палас – Ливърпул 1:2
Стадион: "Селхърст Парк" (Лондон), 25 807 зрители
Главен съдия: Нийл Суорбрик (Престън)

1:0 Лука Миливойевич 13 дузпа
1:1 Садио Мане 49
1:2 Мохамед Салах 84

Кристъл Палас: Хенеси, Ван Аанхолт, М. Сако, Кели, Уан-Бисака (88-та минута Фосу-Менса), Маккартър, Кабай (73-та минута Лофтъс-Чийк), Миливойевич, Таунзънд, Заха, Бентеке. Мениджър: Рой Ходжсън.

Ливърпул: Кариус, Робъртсън, Ван Дайк, Матип, Александър-Арнолд, Вайналдум (65-та минута Лалана, 70-та минута Ловрен), Милнър, Хендерсън, Мане (64-та минута Окслейд-Чембърлейн), Фирмино, Салах. Мениджър: Юрген Клоп.