Станаха известни 1/4-финалните двойки на Световното по баскетбол

Националният отбор на САЩ  победи  Бразилия в последния мач от груповата фаза на Световното първенство по баскетбол  2019 г. Американците овладяха инициативата още в първата четвърт и я завършиха с преднина от три точки. Втората част също бе за САЩ, макар и с марж от една точка. След това американците бяха по-категорични и взеха мача с разлика от 16 пункта.

Крайният резултат от срещата е 89:73 (21:18, 22:21, 24:17, 22:17) в полза на американския отбор.

Така станаха известни всички четвъртфинални двойки от плейофната фаза на Световната купа. САЩ ще играят на четвъртфиналите с отбора на Франция, който загуби от Австралия в последния мач от груповата фаза (98: 100). Австралийците от своя страна ще играят с чешкия отбор.

Световна купа по баскетбол - 2019г. Четвъртфинали"