Иран отнесе Русия в Лигата на нациите

Националният отбор на Иран по волейбол победи Русия с 3:0 (25:20, 26:24, 25:23) в последния си мач от Група 11 от 3-ия уикенд в Лигата на нациите. Това става ден след като иранците се наложиха с 3:2 над ветовния шампион Полша с 3:2 гейма.

Най-полезен за иранския отбор за пореден път беше Амир Гафур със 17 точки (1 блок и 77% ефективност в атака) за победата. Милад Ебадипур и Сейед Мусави добавиха по 8 точки за успеха.

За руснаците Виктор Полетаев завърши с 16 точки (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака), а Ярослав Подлесних се отчете с 11 точки (1 блок и 55% ефективност в атака).

Иран  продължава да е едноличен лидер  във временното общо класиране на Лигата с 8 победи, 1 загуба и 24 точки. Следващата седмица тимът ще е  домакин на турнир, този път на Група 15 в Ардабил, където ще приеме отборите на Франция, Австралия и Португалия. За  Русия това е  втора загуба от началото на Лигата, отборът  има 7 победи и 20 точки. Следващият уикенд руснаците ще пътуват до Куяба (Бразилия) за мачовете си от Група 16 срещу Бразилия , България и Германия.

Финалната част на състезанието ще се проведе в Чикаго от 10 до 14 юли. В нея ще участват шест тима, включително и САЩ като домакин.

По-рано САЩ победи Франция с 3:1, а Бразилия отнесе Китай с 3:0