Лорис: Финалът бе като боксов мач

Френският вратар Уго Лорис говори за поражението на отбора си във финала на Световното първенство от Аржентина. В редовното време отборите не излъчиха победител - 2:2, а в продълженията си размениха по един гол, което доведе до определяне на победителя чрез изпълнение на дузпи.

"Това е болезнена история. Напълно отстъпвахме през първото полувреме, имахме много загуби на топката, не печелихме дуели. Аржентина доста водеше в дългосрочен план. През втората част Килиан Мбапе показа таланта си и изравни. Това бе като боксов мач", заяви Лорис.

Националният отбор на Аржентина спечели третата си титла на Световни първенства.

По този начин южноамериканският отбор надмина отборите на Франция и Уругвай по този показател, за сметка на които има по две победи. Лидер по този показател е националният отбор на Бразилия - на сметката на "селесао" има по пет титли. Германия и Италия са били световни шампиони по четири пъти.