Германия надви Коста Рика, но напуска Световното (видео)

Коста Рика и Германия се изправиха на стадион "Ал Байт" днес в последната среща от груповата фаза на Световната купа. Днес Германия взе победата с 4:2, но това не бе достатъчно за класиране на второ място, макар да събра 4 точки, колкото има Испания (5 гола по-добра голова разлика). Първи е Япония с победата си над "Ла Фурия" днес.

В 10-ата минута Гнабри откри резултата след перфектно центриране на Раум за 1:0. До почивката Коста Рика бе близо до изравняване с единствения си удар, но все пак го направи в 58-ата минута чрез Техеда. Той добави след избит удар с глава на Уастон за 1:1.

В 61-ата минута Мусиала нацели гредата, преди минута след това и Рудигер да го направи. В 70-ата минута Коста Рика обърна мача с 2:1 чрез Варгас, но само след 2 минути Хаверц копна над вратаря за 2:2.

В 85-ата минута резервата Хаверц обърна в полза на Германия за 3:2. В 89-ата минута и Фюлкруг вкара отново за 4:2 и ВАР потвърди гола, но при този резултат и двата тима отпаднаха от турнира.