Япония удари Испания и продължава от първо място (видео)

Япония спечели с 2:1 последната групова среща от Световната купа срещу Испания. Днес на "Калифа Интернешънъл Стейдиъм" символичния домакин взе 6 точки от трите мача, остави "Ла Фурия" втора с 4 т. и 5 гола повече от Германия, която също има 4 точки след днешната победа над последния Коста Рика (3 т.).

В 11-ата минута днес Алваро Мората откри когато Азпиликуета центрира перфектно и той завърши с глава. До почивката испанците доминираха и не оставиха никакъв шанс на противника за нещо.

След почивката обаче сякаш излезе различен отбор за японците, при 2 смени на почивката. В 48-ата минута именно резервата Доан вкара с мощен удар през Симон за 1:1. В 51-ата минута Доан отново свърши добра работа като намери Митома и той пусна за Танака и 2:1.

След този гол Испания отново пое инициативата и организира много атаки, но без успех.