САЩ напред след победа над Иран (видео)

Иран и САЩ се срещнаха в решителен мач за продължаване към директните елиминации на Световната купа, като днес на "Ал Тюмама" американците спечелиха с минималното 1:0 за да вземат второто място зад лидера Англия. "Трите лъва" имат 7 точки след победа над Уелс, който е последен с 1 т., САЩ ще продължи с 5 т., докато Иран остава с 3.

Иран посрещна в този двубой титулярния си вратар, но той бе пробит в 38-ата минута след цяло полувреме на атаки. Тук Дест с глава постави топката на пътя на Пулисич и той завърши за 1:0. Преди почивката топката бе в мрежата и втори път чрез Уеа, но попадението бе отменено поради засада.

След почивката Иран опита някои промени, но така и не достигна до добро положение.