Бейл спаси късна точка срещу САЩ (видео)

САЩ и Уелс се срещнаха във втората среща от втора група на Световната купа. След като по-рано днес Англия се разправи с Иран с 6:2, на "Ахмад Бин Али" втората среща завърши при 1:1 между двата тима, които най-вероятно ще спорят за второто място след фаворита от острова.

Уелс избегна чрез късмет ранен гол в 9-ата минута когато и гредата помогна. В 36-ата обаче САЩ материализира натиска, който бе наложил от началото на мача когато Пулисич пусна ниска топка за Уеа и той матира Хенеси за 1:0.

На почивката Дан Джеймс бе сменен от Муур, и в тази част Уелс наложи контрол. Чак в 81-ата минута обаче Бейл спечели дузпа срещу Зимерман и сам я вкара за 1:1. Той стана само четвъртият играч в историята на страната си с гол на Световно и първи след 1958 г.