Стадион: "Франкфуртер Фолксбанк", Франкфурт
Дата: 04.09.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Победителят от тази среща за квалификациите към финалите на Евро 2016 от четвърта група със сигурност ще бъде в превъзходна позиция за спечелване на групата. В нормални условия вероятно щеше да се твърди, че Полша няма шанс тук, но тимът на Адам Навалка може да черпи самочувствие от факта, че няма загуба в тази четвърта група, като победи Германия през октомври.

Световните шампиони понесоха 3 загуби в последните 13 месеца след Световната купа в Бразилия миналото лято, като наскоро САЩ победи тима с 2:1. Този отбор ще трябва да покаже подобрение ако иска да вземе победа от Полша.

Очаква се да видим доста промени в тима на домакините, които победиха Гибралтар със 7:0 през юни. Карим Белараби, Джером Боатенг и Бастиан Швайнщайгер вероятно ще са единствените, които ще запазят местата си от тогава за този мач, който има и историческа стойност. Месту Йозил и Марко Ройс са контузените тук.

За гостите няма нито един липсващ играч. Лукаш Фабиански изглежда в топ форма след трансфера си в Суонзи Сити, но може и да остане резерва на бившия си колега в Арсенал - Войчех Шчесни. Точка ще е достатъчна за лидера в класирането тук, затова може да видим пренаситена средна линия за опита за противодействие на домакинските атаки. Ако пък Адам Навалка поиска да играе с двама в атака, то Аркадиус Милик ще партнира на Левандовски.

Германия победи Гибралтар със 7:0 в последния си мач, но не може да изведе много позитиви от това. Гибралтар е допуснал 17 гола повече от всяка друга страна в целия турнир, а това са 34 отбора. Очаква се гостите да подходят дефанзивно и така германците да трябва да изчакат своя момент в срещата.

Прогноза: Германия - Полша 2:1