Холандия - САЩ
Стадион: "Амстердам Арена", Амстердам
Дата: 05.06.2015г.
Час: 21:30

След двумесечна почивка холандският национален отбор се връща в игра и посреща САЩ в приятелска среща у дома си в Амстердам. Това е първия труден двубой за САЩ, на когото предстои и мач със световните шампиони от Германия другата седмица.

В тази среща домакините могат да постигнат четвърти мач без загуба след победа в 2 от последните си 3 мача. В последния мач на Хидинк на 31 март той успя да победи Испания с 2:0 отново в приятелски сблъсък.

В квалификационната фаза за Евро 2016 тимът не е много убедителен до момента, но шансът за продължаване е налице все още. Две победи в първите 5 кръга поставят тима на трето място в Група А, на 5 пункта от Исландия на второ място. В последния мач от значение за този турнир Уесли Снайдер спаси своите с гол в последните минути за 1:1 с Турция. След срещата със САЩ идва нова квалификационна среща - с Латвия на 12 юни.

САЩ има 5 дни между този мач и Германия. Юрген Клинсман е доста зает със своите момчета след като изигра 10 приятелски мача през последните 9 месеца. Формата е противоречива с 3 победи, 3 равни и 4 загуби (загуби от Мексико, Швейцария, Дания и Панама).

Отборът на САЩ се състои от добра смесица от млади и опитни играчи, но сега Джоузи Алтидор и Алехандро Бедоя са контузени, докато Клинт Демпси ще пропусне в очакване на раждането на четвъртата си рожба.

В състава на домакините всички прожектори ще са насочени към Мемфис Депай, 21-годишното ново попълнение на Манчестър Юнайтед, който има 2 гола в 15-те си срещи с родината. Очаква се редом с него Робин ван Перси и Клаас-Ян Хунтелаар да вземат някакво участие. Контузен в тима е Бас Дост.

Историята не е на страната на гостите в случая, след като те никога не са побеждавали този опонент. През 2010-та Холандия победи с 2:1, а на Олимпийските игри през 2008-ма видяхме една среща, завършила при 2:2.

Прогноза: Холандия - САЩ 2:0