Арсенал се справи с Борнемут

Арсенал успява да излезе на първото място във временното класиране на Висшата лига на Англия, след като днес "артилеристите" успяха да победят с 2:0 Борнемут на стадион "Емирейтс" в Лондон. Месут Йозил отново показа класата си за домакините след като асистира за гол на Габриел Паулища и сам вкара за 2:0.

Aрсенал започна колебливо срещата, но постепенно намери място в средата на терена и започна да организира атаки, най-вече чрез Йозил. В 27-ата минута макар все още да отстъпваше в играта тимът на домакините успя да достигне до гол когато Йозил подаде от корнер и Габриел се разписа - 1:0. В 34-ата минута и Уолкът получи шанс за гол след подаване на германеца.

В 63-ата минута Йозил намери Жиру на добра позиция и се включи в атака за атрактивно двойно подаване от нападателя, което германецът овладя и от малък ъгъл стреля във вратата за 2:0. До края Арсенал пестеше сили и прие атаките на противника.