Хетрик на Марез прати Лестър отново на върха

Суонзи Сити прие Лестър Сити в среща от поредния петнадесети кръг на английската Висша лига, като днес гостите разбиха своя противник с класическото 3:0 благодарение на цели три попадения на името на водещия играч в елита на Англия тази година - Рияд Марез.

Още в 5-ата минута Марк Олбрайтън центрира от корнер, спечелен от Варди, и Марез успя да вкара топката с гръб в мрежата на домакините за 1:0.

В 22-ата минута Канте подаде през защитата отново на крилото, което се намираше в засада, но тя не бе отсъдена. Марез овладя и спокойно матира Фабиански за 2:0. В 52-ата минута Марез потърси хетрика, но стреля високо от добра позиция. В 67-ата обаче Канте напредна добре и намери Варди, който разпредели към крилото на добра позиция и Фабиански отново бе преодолян за 3:0.