Реми Гард започна с точка срещу Сити (видео)

След като излезе за първи път с новия си отбор, намиращ се на последно място в Англия - Астън Вила, Реми Гард прие първенеца Манчестър Сити и успя да спечели 0:0 на своя "Вила Парк", като той показа вече по-добри неща на терена от уволнения Тим Шерууд. С грешната си стъпка пък Сити дава шанс на Арсенал да заеме първото място по-късно днес.

До почивката виланите действаха добре в отбрана извън една ситуация, в която беше спорно дали за Стърлинг да бъде дадена дузпа. Сити играеше повече с топката, а Вила разчиташе на Гил и Хътън по фланговете в своите контри.

В 52-ата минута Коларов беше близо до създаването на гол при една грешка на Гузан. 2 минути след това вратарят спря Навас в добра ситуация. Де Брюйне пропусна най-добрата ситуация в срещата, когато беше намерен от Навас в непосредствена близост до вратата, но опита за удар с пета беше неточен. В 92-ата минута пък Фернандо нацели гредата при удар с глава след един корнер. Така двата тима поделиха точките днес.