Бърнли и Тотнъм не си вкараха

Тотнъм се изравни по точки с Ливърпул на петата позиция в класирането на Висшата лига на Англия, а тези два отбора ще са в битка и със Саутхемптън за местата, даващи право на участие в Лига Европа, след като "светците" са само точка назад. Днес на гости на Бърнли шпорите успяха да вземат само точка при 0:0.

В първото полувреме Тотнъм владееше повече топката, но и двата отбора действаха припряно и рядко стигаха до положения. Най-добрите в мача бяха две и се откриха пред Дани Ингс от отбора на домакините. Във втората част ситуацията се запази идентична, след като Ингс получи шанс в средата на полувремето, а за нападателите на Тотнъм положения липсваха, дори след появата на Ерик Ламела за Шадли в 64-ата минута.

Като по-добро положение може да се отчете това в 85-ата минута, когато Ериксен напредна и пусна топката за Бен Дейвис, който центрира ниско, но Мий се бе върнал и с шпагат изби топката в корнер, от който гостите отново не се възползваха.