Челси с класика в дербито с Тотнъм (видео)

Челси продължава да доминира във Висшата лига на Англия, след като днес в среща от поредния четиринадесети кръг на първенството "сините" приеха Тотнъм и успяха да победят с 3:0 на "Стамфорд Бридж". С победата и на Манчестър Сити над Съндърланд днес, Челси остава на 6 точки пред втория, а именно "гражданите".

Днес Еден Азар откри резултата за Челси още в 19-ата минута, когато успя да премине през Ленън, да размени двойно подаване с Дрогба и да завърши през Лорис с удар в долния десен ъгъл.

Само 3 минути след това и самият Дидие Дрогба вкара, като се възползва от лошите действия на Лорис. Вратарят подаде право на Азар, който намери Оскар на добра позиция, а той изработи гола на Дрогба. Тотнъм изглеждаше по-силният на терена до головете, а от тук срещата се промени коренно.

В 73-ата минута и Лоик Реми се разписа, когато надигра с физика Фертонген и с удар с вътрешната част на крака матира Лорис отново.