Юнайтед запази мястото с победа над Стоук (видео)

Манчестър Юнайтед задържа мястото си в четворката на Висшата лига на Англия, след като днес успя да победи Стоук Сити с 2:1. "Червените дяволи" трябваше да се справят с някои от нетипичните имена за титулярната постройка тази година - Хуан Мата и Джеймс Уилсън, докато Рууни и Ди Мария лекуват травми.

Юнайтед започна добре, като завърналият се Ерера бе близо до гол. В 21-ата минута именно той асистира за голът с глава на Фелаини.

В 39-ата минута Кркич напредна в полето на Юнайтед и загуби топката, но след рикушет тя попадна в Н'Зонзи, който стреля неспасяемо през Де Хеа. Малко след това Бегович спаси Стоук след удар на Ван Перси.

В 59-ата минута Хуан Мата даде нов аванс на домакините, когато едно фалцово центриране от статична топка се завъртя право в мрежата, заблуждавайки всички в полето. До края "червените дяволи" на няколко пъти бяха близо и до нов гол.