Тотнъм обърна Евертън (видео)

Тотнъм се изравни с Арсенал на 2 точки зад четвъртия в класирането на Висшата лига на Англия - Манчестър Юнайтед, след като днес успя да обърне Евертън на "Уайт Харт Лейн" в срещата от поредния тринадесети кръг на първенството. Днес след гол на Кевин Миралас за гостите, Кристиан Ериксен и Роберто Солдадо вкараха за домакините.

В 15-ата минута Миралас откри резултата, когато Бейнс центрира от статично положение, топката бе изчистена от Мейсън, но попадна в Миралас близо до наказателното поле, а той финтира и стреля прекрасно за 1:0.

В 21-ата минута обаче Кейн напредна и стреля към Хауърд, който парира топката на пътя на Ериксен за 1:1.

Точно преди края на полувремето Роберто Солдадо прекрати дългата си голова суша след добра игра от Ленън и оформи пълния обрат. Във втората част Тотнъм подходи дефанзивно откъм промените в състава и запази резултата. В 90-ата минута може би неправдиво не бе отсъдена дузпа за гостите, когато удар на Лукаку с глава срещна ръката на Фацио.