Ман Сити победи десет от Юнайтед (видео)

Манчестър Сити ще запази третото си място във Висшата лига на Англия, след като днес успя да победи с 1:0 у дома си Манчестър Юнайтед в градското дерби и една от най-чаканите срещи от десетия кръг на първенството. За победата се разписа Серхио Агуеро във второто полувреме, но Юнайтед игра по-голямата част от срещата с човек по-малко.

До почивката двата Сити доминираше откъм положения, като единствено Давид Де Хеа държеше своите в срещата с няколко спасявания от чисти ситуации. В 39-ата минута Крис Смолинг бе изгонен за втори жълт картон.

Така и втората част продължи с натиск на Сити. Юнайтед вече бе принуден да се брани и неизбежното се случи в 63-ата минута, когато Гаел Клиши бе изведен от Туре в ляво, той центрира за Агуеро, а той с ляв крак матира Де Хеа.

След гола Юнайтед овладя инициативата, а "гражданите" се дръпнаха в защита. Така пред Ван Перси и Фелаини се отвориха възможности за гол, но резултатът не се промени повече.