Ливърпул прогресира след 30 дузпи срещу Мидълсбро (видео)

Ливърпул наглед имаше късмет с лесния жребий да посрещне Мидълсбро на "Анфийлд" в третия кръг на Купата на лигата на Англия. Днес обаче, в завършилата при 16:15 среща, след 1:1 в редовното време и 2:2 в продълженията, с известна доза късмет мърсисайдци достигнаха до продължения, а при 30 дузпи всичко можеше да се случи.

В 10-ата минута Джордан Роситър успя да се възползва, когато отбраната и вратаря на Боро действаха лошо срещу Ламбърт, и топката попадна в младока, който от далеч стреля на празна врата. До края на полувремето обаче Мидълсбро показа желание за обрат.

Макар домакините да владееха повече топката и във второто полувреме, в 62-ата минута Адам Рийч изравни, когато Ледбитър центрира ниско и от непосредствена близост Миноле бе преодолян. В 77-ата минута Миноле спаси добро положение пред Клейтън, а в 86-ата той дори нацели гредата, когато вратарят нямаше шанс да спаси. Така след толкова опасности се стигна до продължения.

В 98-ата минута за Лазар Маркович се появи Сусо, и той доста раздвижи играта на Ливърпул, който се настани в наказателното на опонента. Енрике и Стърлинг някак не успяха да вкарат в чисти ситуации, но Сусо се разписа в 109-ата минута сред многото тела в наказателното поле и да донесе заслуженото след натиска. Това обаче не бе всичко. В добавеното време на продълженията Бамфорд бе повален от Туре в наказателното поле на Ливърпул и това бе дузпа, реализирана от нападателя за 2:2. Така се стигна до дузпи.

1. Първи да изпълняват се паднаха домакините - Балотели вкара дузпата и затвърди 100%-товия си рекорд от бялата точка в кариерата - 3:2.

2.Бамфорд пропусна за Мидълсбро, след като стреля по подобен на вкараната преди минути дузпа начин.

3. Лукас Лейва вкара с удар в дясно - 4:2.

4. Клейтън вкара, след като изпрати Миноле в грешна посока - 4:3.

5. Лалана вкара с удар право в ъгъла - 5:3.

6. Рийч вкара с прекрасен удар - 5:4.

7. Сусо отново се разписа за Ливърпул - 6:4.

8. Адмоа изпрати Миноле в грешка посока за 6:5.

9. Стърлинг пропусна и даде шанс на гостите.

10. Фосен вкара и направи резултата равен след първите 5 дузпи - 6:6.

11.  Уилямс вкара за Ливърпул точно в средата - 7:6.

12. Френд вкара, изпращайки Миноле в другата посока - 7:7.

13. Туре вкара с мощен удар по земя - 8:7.

14. Аяла вкара със силен удар под гредата - 8:8.

15. Сако вкара с перфектен удар - 9:8.

16. Фредерикс вкара през ръката на Миноле за 9:9.

17. Манкило копна топката за 10:9.

18. Омеру вкара с мощен удар, макар Миноле да хвана ъгъла - 10:10.

19. Енрике вкара с удар по земя - 11:10 за Ливърпул.

20. Уайлдшут върна равния с добър удар и дойде ред вратарите да бият дузпи.

21. Миноле вкара с удар в средата на вратата - 12:11.

22. Блекман също вкара дузпата си и всичко започна отначало.

23. Балотели отново вкара без напрежение - 13:12.

24. Бамфорд не сбърка при третата си дузпа днес - 13:13.

25. Лукас вкара с удар по земя - 14:13.

26. Клейтън вкара с красив удар - 14:14.

27. Лалана отново вкара с точно копие на първата си дузпа - 15:14.

28. Рийч отново заби топката в ъгъла за 15:15.

29. Сусо вкара с тежък удар за 16:15.

30. Адома пропусна този път и Ливърпул продължава в четвърти кръг на Купата на лигата.