Саутхемптън изхвърли Арсенал от Купата на лигата (видео)

Днес се изигра и третият кръг от Купата на лигата в Англия. Жребият противопостави Саутхемптън и Арсенал на "Емирейтс" в този мач, като днес гостите успяха да вземат победата от отслабен състав на "артилеристите". В победата с 2:1 успяха да реализират Тадич и Клайн за "светците", като те осъществиха пълен обрат след гол на Санчес.

В 14-ата минута Санчес откри резултата, когато чилиецът изпълни по перфектен начин пряк-свободен удар, завъртайки топката в ъгъла, а за Фостър нямаше шанс. В 19-ата минута Росицки повали Дейвис в наказателното поле и това бе дузпа. Душан Тадич я реализира.

В 40-ата минута пък Натаниел Клайн вкара невероятен гол, когато от около 30 метра той стреля мощно, а топката се удари в горната греда преди да оплете мрежата.

Втората част Арсенал бе по-добър, като с всяка минута затягаше обръча около наказателното поле на гостите. Диаби бе заменен от Касорла, Окслейд-Чембърлейн се появи за Кембъл, но отбраната на "светците" издържа.