Хеттрик на Азар прати Челси на върха (видео)

В мач от двадесет и петия кръг на Висшата лига на Англия Челси прие Нюкасъл Юнайтед, а днес лондончани успяха да победят своя опонент с 3:0. Класическият резултат оформи Еден Азар с ново поредно представяне за Играч на мача. Сега "сините" от Лондон заемат първа позиция в лигата.

Срещата започна с размяна на ситуации пред двете врати. Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато Азар финтира Сантон в ценъра, размени подавания с Иванович и матира Крул. 7 минути след това при една контра Вилиан, Азар и Ето'о превзеха терена и белгиецът завърши с нов прекрасен гол.

В 63-ата Азар завърши хеттрика си, реализирайки дузпа, а изнервени гостите започнаха да показват агресия, която трябваше да се отрази в поне червен картон за Янга-Мбива, но реферът бе благосклонен към бранителя днес.

В 78-ата минута Мохамед Салах се появи в игра за Вилиан, но срещата вече бе спечелена.