Бентеке носи победа в мач със седем гола

Дузпа от Кристиан Бентеке донесе победата на Астън Вила с 4:3 срещу Уест Бромич в мач от поредния кръг на Висшата лига на Англия. След цели шест попадения за първите 45 минути, единствен гол на Бентеке реши всичко в началото на второто полувреме.

Още в 4-ата минута Крис Брънт откри за гостите след центриране на Риджуел по земя от крилото. Фабиан Делф бе записан с автогол и 2:0 за гостите в 9-ата минута, когато бутна топката в мрежата си след центриране на Морисън.

В 12-ата минута Андреас Вайман върна гол с красив прехвърлящ удар. В 25-ата Леандро Бакуна направи резултата 2:2 след неубедителен удар при центрирането на Мат Лоутън. В 37-ата Делф вкара в другата врата и оформи пълен обрат за Вила, когато Бентеке спечели висока топка и я предостави на халфа. В 43-ата минута обаче Джеймс Морисън асистира на Мулумбу за нов гол през Гузан и 3:3.

Последното попадение дойде в 64-ата минута, когато Лугано повали Бентеке, а той реализира и отсъдената дузпа.