Арсенал победи Нюкасъл минимално (видео)

В деветнадесетия кръг на Висшата лига на Англия Арсенал гостуваше на Нюкасъл Юнайтед, и чрез попадение на Оливие Жиру във втората част столичани успяха да победят с 1:0. Домакините се представиха добре в по-голямата част от срещата и липсата на късмет изигра ролята си днес.

Първото полувреме бе контролирано от "артилеристите", но в самия край на 2 пъти домакините можеха да открият резултата. След последната ситуация и гредата помогна на Шчесни да опази вратата си.

Във втората част Арсенал стигна до попадение след статична ситуация, когато Уолкът центрира в наказателното поле и там Жиру се възползва от задрямалата отбрана на Нюкасъл. Това се случи в 65-ата минута, малко след която Жиру пропусна нов шанс да реши мача и Нюкасъл пое инициативата до края. Въпреки това резултатът не се промени.