Суарес с рекорд в поредната победа на Ливърпул (видео)

Луис Суарес отново блестя за Ливърпул днес, когато мърсисайдци приеха Кардиф Сити в поредния седемнадесети кръг на Висшата лига на Англия. След победата с 3:1 Ливърпул оглави класирането, поне временно, а Луис Суарес стана единственият играч в историята, вкарал 10 гола за месец декември.

Кардиф стоеше добре на терена в първите 20-тина минути от мача, като създаде няколко добри възможности за гол. В 25-ата минута обаче Луис Суарес вкара 18-ят си гол в 12-ото появяване за Ливърпул този сезон, когато центриране на Хендерсън бе засечено по прекрасен начин от уругваеца на границата на наказателното поле.

В 33-ата минута Кутиньо нацели страничната греда, когато бе намерен с късо изпълнение на корнер от Суарес. До 40-ата минута се наредиха още няколко чисти ситуации пред Фланаган, Стърлинг и Джонсън.

В 42-ата минута в една страхотна контра след статично положение за Кардиф, Суарес излезе очи-в-очи с Маршал, но предпочете да подаде на празната врата за гол на Рахийм Стърлинг. 3 минути след това отново Хендерсън асистира на Суарес за нов сензационен гол с фалц в далечния ъгъл.

Във втората част Кардиф пак започна активно, а Малки Макай направи 3 смени в 55-ата минута, като така съживи още повече състава си. Така в 58-ата минута Питър Уитингам центрира брилиантно на задната греда, където Мъч засече с глава и матира Миноле. След гола обаче Ливърпул отново превзе терена и в 76-ата минута в една добра ситуация Суарес нацели гредата отново. До повече голове така и не се стигна.