Юнайтед с победа в тежките условия на Британия

Манчестър Юнайтед успя да победи с 2:0 на гости на Стоук Сити в мач от четвърт-финалната фаза на Купата на лигата. Така шампионът от Висшата лига се нарежда с Ман Сити, Съндърланд и Уест Хем Юнайтед преди жребия за определяне на полу-финалните мачове в състезанието.

Първата част не предложи много интересни моменти, но това бе най-вече заради силният вятър, който се изви в жестока градушка след 30 минути игра. Срещата бе прекъсната за 10-тина минути в тази част и след като времето утихна всичко продължи.

Първото попадение тук падна в 62-ата минута, когато резервата Чичарито предостави една топка на дъгата за Ашли Йънг, който със страховит удар не остави никакъв шанс на Томас Сьоренсен. Това бе първото попадение на крилото от 18 месеца за Юнайтед.

В 78-ата минута пък Йънг получи асистенция за прекрасното попадение на Патрис Евра, който навлезе по диагонала в наказателното поле, финтира бранител и с десен крак фалцира топката неспасяемо за Сьоренсен.