Арсенал в рутинна победа над Хъл

Арсенал успя да задържи своя аванс на върха във Висшата лига на Англия, след като и днес артилеристите победиха, този път когато на гости на "Емирейтс" дойде Хъл Сити - 2:0. Още в самото начало Никлас Бенднер откри и това позволи на домакините да изиграят спокойна среща у дома.

С първата си атака в завръщането си в титулярната постройка на Арсенал Никлас Бенднер откри. Карл Дженкинсън центрира на главата на нападателя, който вкара първо попадение от почти три години за този клуб. В 14-ата минута Бенднер пропусна по-добър шанс от този да удвои.

С началото на втората част падна и второто попадение. Тук Йозил размени добри пасове с Рамзи и матира МакГрегър за 2:0. След тази ситуация и Хъл имаше своя шанс, но Хъдълстоун не реализира, а Йозил пропусна нов шанс за Арсенал. В крайна сметка лидерът победи с 2:0.