Астън Вила се върна до равен с УБА (видео)

В понеделнишката среща от дванадесетия кръг на Висшата лига на Англия Астън Вила бе на гости на Уест Бромич Албиън, но днес домакините изпуснаха аванс от цели два гола и след тройна смяна на гостите, те промениха играта си тотално и се върнаха до 2:2, взимайки ценна точка от губеща позиция.

Още в 3-ата минута Шейн Лонг вкара красив гол. Крис Брънт предостави прекрасен дълъг пас, Лонг докосна топката 2 пъти по уверен начин и с ляв крак завъртя топката покрай Гузан. В 11-ата минута нападателят удвои. Отново попадението бе красиво изиграно от нападателя.

В 24-ата минута Козак нацели гредата след страховит удар от далечна дистанция. Александър Тонев се прояви с още няколко опасни удара от далеч в първата част. В 54-ата минута Фабиан Делф, Андреас Вайман и Габриел Агбонлахор се появиха за Сила, Тонев и Козак.

Веднага Вайман бе близо до попадение. В 67-ата минута той успя да асистира на Ел Ахмади за първия гол на Вила. В 76-ата минута пък Ашли Уестууд вкара гола на вечерта, когато запрати една изчистена топка от далеч с мощен шут покрай Майхил. В 85-ата минута Вайман пропиля шанс да обърне резултата и така срещата завърши при равен 2:2.