Жиру вкара два за победата над Саутхемптън (видео)

В срещата, противопоставила лидера и третия във временното класиране на Висшата лига на Англия, победата днес взеха домакините от Арсенал с 2:0 и така останаха на 4 точки пред втория Ливърпул, който изигра страхотен двубой днес с Евертън, завършил при 3:3.

Първото попадение за Арсенал днес дойде след изключителна грешка на Артур Боруц, който в една наглед спокойна ситуация загуби топката в краката си и Оливие Жиру се възползва и вкара в 22-ата минута.

Преди тази ситуация близо до гол бе Рамзи, когато отигра едно центриране на Йозил с пета и нацели гредата на Боруц. След попадението видяхме положения и за гостите. В 32-ата минута Адам Лалана стреля от воле по вратата на Шчесни, но той спаси.

Във втората част Лалана и бе заменен от Освалдо по неясни причини в 52-ата минута, но нападателят не допринесе с нищо към играта на своите. Така Арсенал започна да създава още ситуации пред противниковата врата и след един корнер в 85-ата минута Мертезакер бе задържан и това бе дузпа.

На бялата точка застана Жиру и вкара за 2:0, решавайки спора окончателно.