Евертън не вкара на Палас, Тонев с асистенция за Вила (видео)

Евертън запази вратата си суха в поредния кръг от Висшата лига на Англия, когато днес мърсисайдци бяха на гости на Кристъл Палас в срещата, завършила при 0:0. Същевременно Астън Вила се справи у дома си срещу Кардиф Сити, след като за победата с 2:0 вкараха Бакуна и Козак.

За Евертън днес най-добрите положения бяха статичните ситуации, от които Лейтън Бейнс стреля на няколко пъти. Днес обаче английския ляв бек нямаше ден, не успявайки от много възможности дори да затрудни вратаря на домакините. Сперони се отчете и със спасявания срещу Миралас и Лукаку.

Междувременно головете за Астън Вила в победата над Кардиф паднаха късно във втората част. Първо Леандро Бакуна откри в 76-ата минута, вкарвайки първия гол за Вила от 7 часа игра без попадение. Той се разписа след удар от пряк-свободен, а в 84-ата минута Либор Козак оформи крайния резултат, след като се възпозлва от прекрасно подаване на Александър Тонев и от непосредствена близост нямаше как да сбърка.