Евертън победи Вила на гости (видео)

Евертън продължава с прекрасната си форма от началото на сезона, след като днес тима постигна нова победа с 2:0 на гости на Астън Вила в поредния кръг от Висшата лига на Англия. Ромелу Лукаку и Леон Озмън грабнаха попаденията днес, а Роберто Мартинес ще е доволен и за спасената дузпа от Тим Хауърд.

Кристиан Бентеке имаше възможност да открие още в 7-ата минута, когато Шеймъс Коулман го повали в наказателното поле, но Тим Хауърд спаси по прекрасен начин неговата дузпа. В 23-ата минута Хауърд отново надигра Бентеке в чиста ситуация. В 30-ата минута Рос Баркли нацели гредата на Брад Гузан, но Евертън категорично надиграваше и попаденията не бяха далеч.

В 68-ата минута Озмън намери пролука в отбраната на Вила и намери Лукаку, който матира Гузан уверено. В 81-ата минута пък Гарет Бари асистира за Леон Озмън, който простреля вратаря на домакините.