Арсенал оглави лигата с победа над Норич (видео)

В осмия кръг на Висшата лига на Англия Арсенал прие Норич Сити и успя да победи с 4:1 днес, след като чрез головете на Джак Уилшър и Месут Йозил тима излезе напред, преди гостите да отговорят чрез Джони Хаусън, а Аарън Рамзи да сложи точка на спора, а в самия край и да асистира за втори гол на Йозил. Лоша новина за Арсенал от този мач е контузията на Матюел Фламини.

След по-силно начало за домакините Уилшър откри в 18-ата минута. Той започна тази класическа за Арсенал атака с много подавания, като в крайна сметка завърши хода след асистенция на Жиру. В 37-ата минута Фламини напусна игра за Рамзи след един сблъсък с Тети. В 40-ата минута Руди спаси добре едно воле от Саня и запази резултата 1:0 до полувремето.

Второто полувреме отново започна добре за артилеристите. След една атака на Норич, Жиру бе близо до гол в 50-ата минута. В 58-ата Жиру центрира прекрасно от дясно за Йозил, който удвои преднината за своите.

В 70-ата минута Джони Хаусън се възползва от грешка в отбраната на Арсенал и вкара за 2:1, като така гостите се хвърлиха в атака в опит да вземат точки от срещата. В 83-ата минута обаче Аарън Рамзи вкара пореден гол, когато Джак Уилшър се измъкна от бранител и намери уелсеца, който премина през двама в жълто и фалцира топката неспасяемо за Руди.

Това не бе всичко от Рамзи за този мач. Резервата намери Йозил по прекрасен начин в 88-ата минута за 4:1 и заслужено с тази победа Арсенал отново е лидер в класирането.