Ливърпул се затрудни срещу 10 от Нюкасъл (видео)

Осмият кръг от Висшата лига на Англия изпрати Ливърпул на гости в Нюкасъл, а днес домакините изиграха силен мач за крайното 2:2. След доминация в играта в първата част Янга-Мбива бе изгонен и донесе възможността на Ливърпул за победа. Дори с 10 човека обаче домакините поведоха отново и Даниел Стъридж трябваше да вкарва за точката в това гостуване.

Нюкасъл започна активно с положения пред Бен Арфа и Дебюши. Моузес отговори в 11-ата минута за Ливърпул, но ударът му бе спасен от Тим Крул. В 23-ата минута Йохан Кабай пое топката в центъра на терена, пробяга около 15 метра и от далечна дистанция изстреля изключителен удар, с който откри резултата. Това попадение донесе самочувствие за още няколко опасни атаки.

В 40-ата минута обаче Даниел Стъридж подаде дълга топка в наказателното поле за Луис Суарес, който овладя и премина пред Мапу Янга-Мбива, който нямаше шанс да му отнеме топката и го задържа като последен човек, за което бе изгонен и тук бе отсъдена дузпа. Стивън Джерард застана зад топката и стана 24-ят играч в историята на Висшата лига, реализирал 100 гола. (Любопитна статистика е, че Ливърпул е получил най-много дузпи в историята на първенството - 118, Арсенал е втори със 115, а трети е Манчестър Юнайтед със 110)

С човек по-малко Нюкасъл премина в схема 4-4-1, но не спря да атакува. Още в 50-ата минута Реми се откъсна сам срещу Миноле, но бе застигнат от Шкъртел и топката му бе отнета с изключителен шпагат.

В 57-ата минута резервата Пол Дъмет откри сметката си за Нюкасъл след като при едно статично положение Кабайе центрира в наказателното поле, а топката бе отклонена от бранител на пътя на младока - 2:1.

В 72-ата минута Ливърпул вкара отново, когато Суарес напредна от ляво и сложи топката на главата на Стъридж, който реализира от близо. В следващата си атака пък Суарес натресе горната греда със страховито воле, а до края мърсисайдци опитаха всичко, но резултатът не се промени.