Арсенал се върна до точка с УБА (видео)

В седмия кръг на Висшата лига на Англия Арсенал гостуваше на Уест Бромич Албиън, а днес домакините поведоха в срещата и позволиха на артилеристите да се върнат до 1:1, както и завърши днешния двубой. Клаудио Якоб откри резултата за УБА, преди Джак Уилшър да изравни.

Арсенал бе по-активният отбор днес, но така и не стигаше до чисти положения пред вратата на противника. Домакините постепенно набираха увереност в мача и така в 34-ата минута Сесеньон можеше да получи дузпа, когато се измъкна от Гибс. В 42-ата минута пък Морган Амалфитано центрира от дясно и Якоб с глава откри резултата.

УБА започна силно и втората част. В 48-ата и 53-ата минути Сесеньон и Амалфитано пропуснаха да удвоят, а това им изигра лоша шега, когато в 63-ата минута Жиру подаде на Росицки една топка на дъгата на наказателното поле, а той я предостави на Уилшър, който стреля, топката се отклони от Олсон и заблуди вратаря Майхил - 1:1.

Последваха нови положения пред дроздовете, но резултатът не се промени.