Арсенал оглави класирането с победа в Суонзи (видео)

Арсенал оглави Висшата лига на Англия след като в шестия кръг успя да победи Суонзи на гости с 2:1. Отново играч на мача бе Аарън Рамзи, който вкара един от головете и асистира за този на Гнабри, с който бе открит резултата. Гол за домакините вкара Бен Дейвис.

Арсенал започна силно този мач. Рамзи се размина с 2 положения рано в мача. До 45-ата минута обаче и двата отбора не нанесоха нито един точен удар. В 43-ата минута обаче Жиру получи най-добрия шанс до момента след пас на Гнабри, но отново не вкара.

В 58-ата минута след добра атака на гостите, включила много пасове, Жиру и Рамзи изработиха добра ситуация за Серж Гнабри, който откри резултата. В 62-ата минута пък Жиру асистира на Рамзи за неговия 5-ти гол в 4 поредни мача.

След тази ситуация и домакините напреднаха на терена, а гол вкара Бен Дейвис в 82-ата минута, когато Уилфред Бони действа добре, за да му предостави топката.