Астън Вила надви Ман Сити в резултатен мач (видео)

Астън Вила и Манчестър Сити изиграха прекрасна футболна среща днес в мач от шестия кръг на Висшата лига на Англия. Домакините играха без своя талисман Кристиан Бентеке, но това не попречи да вкарат 3 гола срещу 2 от своите опоненти, и да вземат впечатляващо победата.

Сити започна силно. В 10-ата минута Насри бе близо до гол. В 24-ата минута Джеко направи невероятен пропуск, пращайки топката високо в трибуните. Последваха ситуации пред Сабалета и Негредо. Чак в 45-ата минута Яя Туре откри за гостите след силното полувреме. Той спечели корнер, от който Насри центрира на крака му за 1:0.

Вила излезе преобразена за втората част. Още в 51-ата минута Леандро Бакуна намери Ел Ахмади в наказателното поле за 1:1. В 56-ата минута Джеко вкара след нова асистенция на Насри.

В 73-ата минута Леандро Бакуна вкара с прекрасен удар от пряк-свободен и върна равенството. Само след 2 минути вратарят Брадли Гузан грабна асистенцията за попадението на Андреас Вайман, който се възползва от лошата игра на Сити в отбрана.