Челси надви Юнайтед на Олд Трафорд (видео)

В поредния кръг от Висшата лига на Англия Манчестър Юнайтед прие Челси и в един интересен двубой, като гостите успяха да грабнат победата с 1:0. Същевременно Рафаел Бенитес успя да се възползва от една експериментална постройка на Алекс Фъргюсън, включваща Джоунс, Клевърли и Андерсон като централна тройка.

Юнайтед започна мача със знанието, че вече е шампион и това ясно си личеше. Ван Перси бе изолиран в атака, като бе търсен с много центрирания, повечето от които твърде лоши от страна на Валенсия.

През втората част нещата не придобиха ново измерение, в игра за Юнайтед обаче се появиха Алекс Бютнер и Уейн Рууни. Тъкмо англичанинът загуби топката, от която дойде атаката, завършила с гол на Хуан Мата в 87-ата минута. Малко след това домакините се изнервиха, атестат за това стана едно изритване на Рафаел, който бе изгонен за действията си срещу Давид Луис.