Ливърпул с пълен обрат над Вила (видео)

Астън Вила прие Ливърпул в поредния кръг от Висшата лига на Англия днес и домакините успяха да поведат в срещата благодарение на вездесъщия Кристиан Бентеке, само за да допуснат два гола и да загубят пред домакинската публика с 2:1. Хендерсън и Джерард от дузпа вкараха за гостите.

Първото полувреме Ливърпул започна силно, но Астън Вила превзе контрола над топката и стигна до гол в 31-ата минута. Една изсипана топка към Агбонлахор бе свалена за Бентеке и нападателя без подготовка матира Рейна от границата на наказателното поле.

В 47-ата минута след новото силно начало на полувремето за Ливърпул Хендерсън вкара след прекрасен пас на Кутиньо. В 60-ата минута Нейтън Бейкър влезе лошо срещу Суарес в наказателното поле и Джерард реализира от дузпа. След този момент мърсисайдци започнаха да забавят темпото до края на срещата. В 93-ата минута Бентеке отново вкара, но голът бе отменен заради засада.